fbpx

30-lecie kina Bajka

DSC_0072-5-1536×1024

Dzisiaj w kinie Bajka przy Radziszewskiego 8 odbędą się obchody związane z trzydziestoleciem istnienia kina. W związku z tym Bajka zaoferowała swoim widzom cztery bezpłatne pokazy wyjątkowych filmów! Jednym z nich jest Szarlatan w reżyserii Agnieszki Holland.

Pierwszym seansem w kinie Bajka okazał się Tańczący z wilkami. Premiera miała miejsce dokładnie 5 października 1991 roku. Ciężko uwierzyć, że od tamtego momentu minęło już trzydzieści lat – niestety dla Bajki mogą to być już ostatnie urodziny.

Kino przy Radziszewskiego 8 jest ostatnim regularnie działającym lubelskim kinem studyjnym. Warto zaznaczyć, że kina studyjne od dłuższego czasu borykają się z ogromnymi problemami w postaci konkurencyjnych kin wielosalowych. To sprawia, że Bajka, jako niewielkie lokalne kino, walczy o swoje miejsce na rynku. Doba pandemii dodatkowo komplikuje sukcesywny powrót do rzeczywistości – po nagłym zamknięciu kin i teatrów Bajka nieustannie zmaga się z malejącą liczbą widzów. Miejmy na uwadze, że to właśnie kina studyjne – takie jak to przy ulicy Radziszewskiego – mogą nam zaoferować filmy niedostępne w kinach wielosalowych, czy też te pokazywane tylko w obiegu festiwalowym.

5 października 2020 roku Kino Bajka zaprasza swoich widzów na bezpłatny seans czterech wyjątkowych filmów: Siódma pieczęć (reż. Ingmar Bergman), Persona (reż. Ingmar Bergman), Skóra, w której żyję (reż. Pedro Almodovar), Przelotni kochankowie (reż. Pedro Almodovar).

Gwoździem programu będzie przedpremierowy pokaz najnowszego filmu Agnieszki Holland. Szarlatan na ekranie kinowym zawita wieczorem o godzinie 19:30. Natomiast tuż przed projekcją filmu odbędzie się część oficjalna, czyli wręczenie okolicznościowych nagród Prezydenta Miasta Lublina dla kina i jego pracowników.

                                                                                    red. Beata Chmielewska
fot. Dominika Polonis, www.lubelski.pl

Dodaj komentarz