fbpx

Dlaczego warto zobaczyć spektakl Królowa Śniegu?

Królowa Śniegu to baśń Hansa Christiana Andersena, duńskiego pisarza i poety, twórcy wielu bajek dla dzieci. Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź, Teatr Cortiqué i Teatr Wielki w Poznaniu  podjęli się wyprodukowania wyjątkowego przedstawienia o tym samym tytule. Spektakl z ich udziałem będzie dostępny już 17. maja na kanale szkoły na YouTube poprzez portal ewejściówki.pl. To doskonała okazja, by w zaciszu swojego domu, z kubkiem aromatycznej herbaty lub lampką dobrego wina, zobaczyć widowisko, które na długo pozostanie Ci w pamięci. 

O reżyserce spektaklu Królowa Śniegu słów kilka

Spektakl wyreżyserowała Anna Niedźwiedź, doświadczony pedagog oraz założycielka prywatnej szkoły tańca klasycznego w Poznaniu. Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź powstała z miłości do tańca i muzyki. Pierwsi uczniowie zaczęli rozwijać swoją pasję i szkolić warsztat taneczny już w 1994r. Charyzma oraz niespotykana wrażliwość artystyczna, jakimi wyróżnia się Anna Niedźwiedź, przyciągały do szkoły coraz liczniejsze grono uczniów. Jest to miejsce, gdzie dba się o wielowymiarowy rozwój swoich podopiecznych, ucząc ich śpiewu, akrobatyki, gry na instrumentach czy literatury. Dodatkowo, jako jedyna w Polsce, od 2017r. posiada scenę teatralną z własnym repertuarem tj. Teatr Cortiqué. 

To właśnie  taniec uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź i Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca w Poznaniu oraz innych doświadczonych artystów będzie można podziwiać w spektaklu Królowa Śniegu

Spektakl Królowa Śniegu – idealna propozycja dla fanów muzyki

Jesteś melomanem i lubisz muzykę klasyczną? Ten spektakl zachwyci Cię pięknym operowy śpiewem w wykonaniu profesjonalnych solistów. W spektaklu bierze udział ponad setka artystów, wśród których znajdziemy orkiestrę Sinfonietta Polonia, Chór Cantani i solistów, pod batutą Cheunga Chau. Muzykę do tego spektaklu skomponował Gabriel Kaczmarek. Została ona nagrodzona dwoma srebrnymi medalami na prestiżowym konkursie Global Music Awards w Los Angeles. 

Co jeszcze wyróżnia spektakl Królowa Śniegu?

W trakcie trwania spektaklu zobaczysz również monumentalne rekwizyty (jeden z nich to pająk i ma 6 m. długości) oraz scenografię, która nadaje baśniowy klimat całemu wydarzeniu. Widowisko to również piękne i zaskakujące kostiumy zaprojektowane przez Natalię Kołodziej. Królowa Śniegu to wydarzenie, podczas którego zobaczysz także spektakularne akrobacje na szarfach czy trapezach. 

Królowa Śniegu on-line

Spektakl po raz pierwszy będzie dostępny on-line już 17. maja. Możesz go obejrzeć na  kanale szkoły na YouTube poprzez portal ewejściówki.pl do 25. maja. Widowisko zobaczysz bezpłatnie, jednak możesz również wesprzeć producentów spektaklu przysłowiową cegiełką. Spektakl udostępniony w wyżej wymienionym terminie to premiera widowiska, która odbyła się 22. marca 2016 roku.

Królowa Śniegu w reżyserii Anny Niedźwiedź i z autorską muzyką Gabriela Kaczmarka to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników tańca, teatru oraz opery. Dzieło poznańskiego duetu to spektakl na światowym poziomie, który łączy w sobie różne dziedziny sztuki i  zachwyca swoim wykonaniem. 

Link do spektaklu: https://ewejsciowki.pl/poznan/teatry/teatr-cortique-anny-niedzwiedz,775/krolowa-sniegu-wspieramkulture,13322?eventId=182618

red. Monika Iwaniuk

Dodaj komentarz