fbpx

Kwarantanna na na, czyli jak mogłeś być na koncercie nie wychodząc z domu.

94881224_899124007180673_5659701598209703936_o

Każdy z nas kiedyś był na koncercie, który zapamięta do końca życia. Była fenomenalna muzyka, cudowny klimat i fani, śpiewający każdą piosenkę razem z wykonawcą. Niestety w obecnej sytuacji nie możemy tego doświadczyć.  Artyści wyszli naprzeciw naszym potrzebom i organizują transmisje live na swoich fan page’ach. Jeżeli przegapiłeś facebook’owy koncert live zespołu The Dumplings, zapraszam Cię do zapoznania się z moją relacją z tego wydarzenia.

Kwarantanna na na – ciekawy projekt polskich muzyków

Kwarantanna na na to seria koncertów live z domów polskich artystów. Muzykami biorącymi w niej udział byli artyści Kayaxu tacy jak Monika Brodka, Smolik & Kev Fox, Krzysztof Zalewski, Skubas oraz, wspomniane wcześniej, The Dumplings. Transmisje na żywo odbywały się na stronie Facebook App. Podczas koncertu można było wesprzeć Szlachetną Paczkę. Organizatorzy chcieli w ten sposób oderwać odbiorców od codziennych problemów i zmartwień oraz pokazać, że nikt nie jest samotną wyspą i nawet w tych trudnych czasach jesteśmy w stanie sobie pomóc.

Kilka słów o The Dumplings

Jeżeli lubisz muzykę alternatywną i elektropop, to zespół The Dumplings zdecydowanie przypadnie Ci do gustu. W jego skład wchodzą Justyna Święs i Kuba Karaś. Do tej pory wydali 3 płyty, z czego spora część piosenek nagrana jest w języku angielskim. Zespół zaczął działać we wrześniu 2013 r. Wtedy też Justyna i Kuba wrzucili do Internetu kilka swoich utworów. Na sukces nie trzeba było długo czekać. Kawałek Słodko­słony cios i Nie słucham do końca roku uzbierały blisko ćwierć miliona odsłon. Jacek Świąder z portalu culture.pl tak opisuje The Dumplings:

Tajemnica takiego układu artystycznego opiera się na otwartości na nowe, zderzeniu dwóch wrażliwości muzycznych oraz pracowitości obojga artystów.

~ Jacek Świąder. Słowa znajdują się w artykułe: https://culture.pl/pl/tworca/the-dumplings

Koncert The Dumplings

Podczas koncertu The Dumplings, który odbył się 1 maja, mogliśmy posłuchać największych przebojów takich, jak utwór Oddychasz czy Nieszczęśliwa. Muzycy zagrali przeboje pochodzące ze swoich trzech płyt. Podczas transmisji na żywo Paulina zachęcała do wpłacenia  datku na konto Szlachetnej Paczki oraz wsparcia seniorów i osób samotnych.

Wokalistka wielokrotnie podkreślała, że brakuje jej kontaktu z publicznością, śpiewania do ludzi i obserwowania ich reakcji na muzykę. Wyraziła nadzieję, że teraz każdy z nas bardziej doceni możliwość bycia na koncercie i cieszenia się nim razem z innymi osobami. Jak określiła artystka: Dobrze jest podczas tego wydarzenia, jednak pusto.

Seria Kwarantanna na na to z pewnością nietypowe wydarzenie. Słuchając dobrej muzyki można było jednocześnie pomagać seniorom i osobom samotnym. Pomimo tego, że była to tylko namiastka koncertu, to warto było posłuchać dobrej muzyki, która pozwala chociaż na moment zapomnieć o problemach i zmartwieniach naszej obecnej rzeczywistości.

red. Monika Iwaniuk
fot.: https://www.facebook.com/facebookappPolska/photos/gm.235908090820721/899124003847340/?type=3&theater

Dodaj komentarz