fbpx

„Pogrom w przyszły wtorek” — transmisja online

Centrum kultury w Lublinie nie przestaje dostarczać nam rozrywek. I tym razem mają dla nas ciekawą propozycję. Już 15 maja możemy zobaczyć “Pogrom w przyszły wtorek”.

Opis wydarzenia:
Trzy lata temu Łukasz Witt-Michałowski i Norbert Rudaś zaprosili mieszkańców Lublina do podróży w czasie. Na dziedzińcu Zamku Lubelskiego przenieśliśmy się do 1945 roku wraz z bohaterami stworzonymi przez Marcina Wrońskiego.

Osadzony w więzieniu na Zamku Lubelskim przedwojenny komisarz Zygmunt Maciejewski (Przemysław Sadowski) podpisuje pakt z diabłem – przebiegłym ubekiem Grabarzem (Mirosław Zbrojewicz). Taka jest cena nie tyle przeżycia, ale przede wszystkim ocalenia żony (Matylda Damięcka) i nowo narodzonego dziecka. Maciejewski podejmuje się rozwiązania zagadki, która prowadzi do bezwzględnej Walakowej (Agnieszka Wielgosz) i jej wspólników przygotowujących w Lublinie pogrom Żydów. Czy Maciejewskiemu uda się ocalić własną skórę, rodzinę i niewinnych ludzi? Czy ubek dotrzyma obietnicy? I dlaczego nieszczęście ominąć ma właśnie Lublin?

Widowisko przeznaczone dla osób powyżej 16 roku życia, zawiera drastyczne sceny i wulgaryzmy.

„Pogrom w przyszły wtorek” [online]
cz. I – 15 maja, godz. 20:00
cz. II – 22 maja, godz. 20:00
Transmisja online: Facebook Centrum Kultury

Dodaj komentarz